Zpět do obchodu

Registrace

ATOMIC SAVOR 52 WAX

Běžecké lyže na klasiku ATOMIC SAVOR 52 WAX

2 590 Kč

ATOMIC SAVOR 52 WAX

Kód: 5454/191
Neohodnoceno

Běžecké lyže na klasiku ATOMIC SAVOR 52 WAX

Rekreační lyže na klasiku s širším střihem pro větší stabilitu a hladkou skluznicí pro aplikaci stoupacích vosků nebo klistrů.

  • Konstrukce Touring se širší špičkou pro větší stabilitu a snazší ovladatelnost
  • Šířka 49/47/52mm

Jak vybrat správnou délku běžek?

Pro správnou funkci běžek je nutné dodržovat váhové rozpětí, pro které je daný model v dané délce určený. V dnešní době se upustilo od obecných pouček, které vztahovaly délku lyže k výšce běžkaře, protože různí lidé mohou mít při stejné výšce velmi rozdílnou hmotnost. Také různé modely běžek mohou mít při stejné délce různou nosnost.

Pokud si vyberete příliš krátké lyže s nízkou nosností, skluz na nich bude velice krátký, stoupací komora bude příliš krátká a nebude možné se na nich pořádně svézt. Také vám bude velmi rychle mizet vosk a navíc hrozí zničení lyží jejich prošlápnutím! Naopak při výběru příliš dlouhé lyže s příliš vysokou nosností, vám bude lyže při odrazu stále prokluzovat, protože ji nedokážete dostatečně zatížit, skluz pak bude také krátký, protože lyže nebude mít dostatečný kontakt se sněhem.

Proto se v dnešní době všechny běžky digitálně měří a párují, aby byla zajištěna stoprocentní jistota, při výběru lyží vhodných právě pro vás. V níže uvedených odkazech si můžete otevřít váhové tabulky pro jednotlivé ročníky modelových řad značky z naší nabídky.

Tabulky jsou pouze orientační, každý jednotlivý pár lyží je precizně změřen již při výrobě a na každém tak je uvedeno přesné váhové rozpětí, na které jsou lyže určené. Při výběru lyží tak prosím vždy uvádějte do poznámky na jakou váhu lyže potřebujete. Zkontrolujeme to vybereme vám ten nejvhodnější pár.

Jméno značky: Atomic
Varianta:
Kategorie: Classic
Záruka: 2 roky
Dostupnost: Na dotaz (1 ks)
2 590 Kč